Vergelijken
Een draagbaar energiestation kopen op basis van alleen de capaciteit kan betekenen dat uw apparaten onvoldoende vermogen krijgen. De koopgids verderop op deze pagina helpt u deze 2 criteria samen te beoordelen.
Er zijn nog geen koopgidsen over dit thema.
Waarom kiezen voor een draagbaar energiestation voor onderweg?
Waarom kiezen voor een draagbaar energiestation onderweg?
Een draagbaar energiestation voorziet uw apparaten van stroom wanneer er geen stopcontact in de buurt is. Het nut ervan hangt vooral af van uw apparatuur, de gewenste gebruiksduur en de oplaadmogelijkheden ter plaatse. Ga bij het vergelijken van modellen uit van deze behoeften voordat u naar het opgegeven vermogen kijkt.
Op de camping kunt u er een telefoon, camera of geschikte computer mee opladen. In een camperbus biedt het een energiereserve die u afstemt op uw apparatuur en uw reisplanning. Tijdens zakenreizen kan het ook voorzien in een tijdelijke stroombehoefte ver van het elektriciteitsnet.
- Controleer voor kleine apparaten de USB-uitgangen en het beschikbare vermogen.
- Zoek voor apparatuur met een netstekker naar een geschikte uitgang en voldoende vermogen.
- Bekijk voor langere verblijven de oplaadmogelijkheden via het elektriciteitsnet, in een voertuig of met een zonnepaneel.
De DaranEner Q200 biedt onder meer een USB-C-uitgang van 100 W, met een opgegeven capaciteit van 192 Wh. Voor de EZA Power-E 500 wordt opladen via het elektriciteitsnet, de sigarettenaanstekeraansluiting en zonne-energie vermeld. Deze kenmerken voorzien in verschillende behoeften: de aansluitingen en oplaadmogelijkheden tellen even zwaar mee als de energiereserve.
Welke apparaten kan een energiestation bij een stroomstoring van stroom voorzien?
Een energiestation kan bepaalde apparaten tijdens een stroomstoring laten werken, mits het aan hun stroombehoefte voldoet. Enkele essentiële apparaten van stroom voorzien is echter iets anders dan een volledige woning van noodstroom voorzien.
Maak onderscheid tussen het vermogen in W en de capaciteit in Wh. Het vermogen bepaalt welke apparaten tegelijkertijd kunnen werken. De capaciteit helpt in te schatten hoelang ze kunnen werken, rekening houdend met verliezen en het werkelijke verbruik. Apparatuur met een motor kan bij het opstarten ook meer vermogen vragen.
Volgens de verstrekte gegevens levert de BLUETTI EB3A 600 W continu bij een capaciteit van 268 Wh. De EcoFlow DELTA Pro 3 heeft een opgegeven uitgangsvermogen van 4 000 W en een capaciteit van 4 096 Wh. Ze voorzien dus niet in dezelfde behoefte aan noodstroom. Zelfs met een krachtig energiestation moeten de compatibiliteit en de gebruiksduur van een koelkast of ander apparaat afzonderlijk worden gecontroleerd.
Waarom is het krachtigste energiestation niet altijd de beste keuze?
Een grote energiereserve wordt minder aantrekkelijk als het gewicht elk vervoer bemoeilijkt. De Q200 heeft een opgegeven gewicht van 1,65 kg, tegenover 51,5 kg voor de DELTA Pro 3. De juiste balans hangt af van wat u moet vervoeren en van stroom moet voorzien, niet alleen van het opgegeven maximum.
De modellen in deze selectie bieden uiteenlopende capaciteiten en vermogens. Onze selectie omvat ook een oplossing met een grote capaciteit. Prijsverschillen betekenen niet automatisch verschillen in kwaliteit.
Als uw zoektocht begint met ‘goedkoop draagbaar energiestation’, controleer dan ook de kosten van panelen, kabels en eventuele uitbreidingen. Ga er nooit van uit dat deze zijn inbegrepen.
De selectie op deze pagina helpt u deze afwegingen op uw gebruik af te stemmen. Onze analyses zijn gebaseerd op de verstrekte commerciële productgegevens, zonder de producten zelf te hanteren en zonder beschikbare gebruikerservaringen. Ontbrekende gegevens worden aangegeven om u bij uw keuze te helpen.
Hoe kiest u een draagbaar energiestation dat bij uw apparaten past?
Om een draagbare stroomvoorziening te vergelijken, gaat u uit van de apparaten die u wilt voeden, hun verbruik en de gewenste gebruiksduur. Controleer vervolgens het continuvermogen, de aansluitingen en de oplaadmogelijkheden. De capaciteit in Wh en het vermogen in W voorzien in verschillende behoeften: een grote energiereserve garandeert niet dat u een apparaat met een hoog aanloopvermogen kunt starten.
Onze selectie is gebaseerd op een analyse van de verstrekte productgegevens, zonder de producten zelf te hanteren. Voor dit dossier zijn geen bruikbare gebruikerservaringen beschikbaar.
Hoe berekent u de benodigde capaciteit voor uw apparaten?
Maak een lijst van uw apparaten, noteer hun verbruik en bepaal hoelang u ze tussen oplaadbeurten wilt gebruiken. Bij een constant verbruik vermenigvuldigt u het vermogen in W met de gebruiksduur in uren om de benodigde energie in Wh te berekenen. Tel vervolgens de energiebehoeften bij elkaar op.
De opgegeven capaciteit is niet volledig beschikbaar als energie via de aansluitingen. Ook de omzetting en de werking van de stroomvoorziening kosten energie. Houd een marge aan, zonder uit te gaan van een algemeen rendement dat niet in de productgegevens staat.
- Ga bij een koelkast bij voorkeur uit van het verbruik dat over een langere periode is gemeten: de compressor draait met tussenpozen.
- Maak onderscheid tussen het maximale vermogen dat op een oplader staat en het werkelijke verbruik van het apparaat.
- Vergelijk geen capaciteiten in Ah zonder de bijbehorende spanning te kennen.
De productgegevens van de Q200 vermelden 192 Wh naast waarden in mAh en spanningswaarden die niet met elkaar overeenkomen. Laat de capaciteit bevestigen voordat u een aankoop doet waarbij de gebruiksduur doorslaggevend is.
Hoeveel vermogen is er nodig om uw apparaten te laten werken?
Tel de vermogens op van de apparaten die u tegelijkertijd gebruikt. Het continuvermogen van de stroomvoorziening moet deze vraag dekken. Controleer afzonderlijk het aanloopvermogen van apparaten met een motor en hoelang de stroomvoorziening een vermogenspiek aankan.
De EZA Power-E 500 maakt zo onderscheid tussen 500 W continu en 1 000 W gedurende 3 s. Met deze piek kunt u een apparaat dat meer dan het continuvermogen vraagt niet langdurig van stroom voorzien.
Bij de RIVER 2 Pro kan het continuvermogen op basis van dit dossier niet worden afgeleid uit het opgegeven maximale vermogen van 1 600 W. Vraag dit na. Maak ook onderscheid tussen speciale modi, zoals X-Boost op de DELTA Pro 3, en het nominale vermogen.
Welke aansluitingen en oplaadmogelijkheden zijn nuttig voor u?
Tel de apparaten die u wilt aansluiten en controleer vervolgens de aansluitingen, het vermogen per uitgang en de beperkingen bij gelijktijdig gebruik. Een USB-C-aansluiting garandeert op zichzelf niet dat uw computer voldoende vermogen krijgt. Bij de Q200 verschillen de opgegeven USB-C-uitgangen; er is geen stopcontactuitgang gedocumenteerd.
Stem ook de oplaadmethode af op uw verplaatsingen: via het elektriciteitsnet vóór vertrek, via het voertuig onderweg of via zonne-energie wanneer u stilstaat. Of een zonnepaneel geschikt is, hangt niet alleen af van het vermogen in watt. Controleer de nullastspanning van het paneel, de toegestane stroomsterkte, de aansluiting en de ingangsgrenzen van de stroomvoorziening.
De opgegeven oplaadtijden hangen af van de omstandigheden en de gebruikte stroombron. Controleer ook welke kabels nodig zijn en of deze worden meegeleverd.
Hoe beoordeelt u het vervoer en de levensduur van de accu?
Stel u de route voor tussen uw opbergplek, uw voertuig en uw gebruikslocatie. De Q200 weegt volgens de opgave 1,65 kg, tegenover 51,5 kg voor de DELTA Pro 3: deze stroomvoorzieningen stellen heel verschillende eisen aan het tillen en verplaatsen. Verwar het nettogewicht niet met het brutogewicht, inclusief verpakking.
Bij meerdere modellen wordt LiFePO4 als accutechnologie vermeld. Vraag om de voorwaarden waaronder het opgegeven aantal laadcycli geldt en de bijbehorende resterende capaciteit om hun levensduur te vergelijken. Een losstaand aantal laadcycli biedt geen garantie.
Controleer tot slot de garantie, de reparatiemogelijkheden en de bescherming tegen weersinvloeden. De productgegevens van de DELTA Pro 3 bevatten tegenstrijdigheden over de afmetingen en het aantal uitgangen: raadpleeg de documentatie van de versie die wordt verkocht.
Welk budget is nodig voor een energiestation en de bijbehorende accessoires?
Op basis van de gevonden prijzen zijn binnen de selectie de volgende prijsklassen te onderscheiden:
- Q200, EB3A en Power-E 500, te vergelijken op basis van de benodigde energie en aansluitingen.
- S1000, RIVER 2 Pro, OffGrid 330 en P280, met sterk uiteenlopende capaciteiten.
- C2000 Gen 2 en EV-2400, voor een grotere energiereserve dan de kleinere modellen.
- DELTA Pro 3, waarbij ook het gewicht moet meewegen in uw keuze.
Een goedkoop draagbaar energiestation wordt minder aantrekkelijk als er extra accessoires nodig zijn. Vergelijk de totale kosten inclusief zonnepanelen, kabels en uitbreidingen, zonder ervan uit te gaan dat deze zijn inbegrepen.
Welke modellen passen bij uw gebruik?
| Model | Gevonden prijs | Uitgangsvermogen |
|---|---|---|
| DaranEner Q200 | n.b. | n.b. |
| BLUETTI EB3A | Raadpleeg de prijs bij de verkoper | n.b. |
| EZA Power-E 500 | Raadpleeg de prijs bij de verkoper | 500 W continu |
| SWAREY S1000 | Raadpleeg de prijs bij de verkoper | 1000 watt |
| EcoFlow RIVER 2 Pro | Raadpleeg de prijs bij de verkoper | 768 |
| AFERIY P280 | Raadpleeg de prijs bij de verkoper | 2800 W |
| Anker SOLIX C2000 Gen 2 | Raadpleeg de prijs bij de verkoper | n.b. |
| EVERSOL EV-2400 | Raadpleeg de prijs bij de verkoper | n.b. |
| EcoFlow DELTA Pro 3 | Prijs te raadplegen bij de verkoper | 4000 watt |
| Schneider Electric OffGrid 330 (PPS330-GR) | Prijs te raadplegen bij de verkoper | n.b. |
- DaranEner Q200 is geschikt voor kleine USB-apparaten; capaciteit moet worden verduidelijkt.
- BLUETTI EB3A biedt een compacte stroomvoorziening; batterij en gewicht niet vermeld.
- EZA Power-E 500 biedt verschillende oplaadmogelijkheden; houd rekening met het continuvermogen.
- SWAREY S1000 biedt een afweging tussen draagbaarheid en vermogen die nader moet worden bekeken; batterijchemie niet gedocumenteerd.
- EcoFlow RIVER 2 Pro laadt volgens de opgave snel op via het stopcontact; continuvermogen moet worden bevestigd.
- AFERIY P280 biedt een grote energiereserve en aangekondigde uitbreidingsmogelijkheden; lastig te verplaatsen.
- Anker SOLIX C2000 Gen 2 heeft een uitbreidbare capaciteit; gewicht moet worden gecontroleerd.
- EVERSOL EV-2400 is geschikt voor een grote energiebehoefte; weinig informatie over opladen.
- EcoFlow DELTA Pro 3 is bedoeld voor voornamelijk stationair gebruik; afmetingen moeten worden bevestigd.
- Schneider Electric OffGrid 330 is geschikt voor een lage vermogensbehoefte; prijs te vergelijken met alternatieven.
Te vermijden fouten
- Uitsluitend kiezen op basis van het maximale vermogen.
- Nominale capaciteit verwarren met gegarandeerde gebruiksduur.
- Aannemen dat een zonnepaneel is inbegrepen.
- Meerdere apparaten willen aansluiten zonder hun gezamenlijke vermogen te controleren.
De belangrijkste aandachtspunten
Kies op basis van uw verbruik tussen oplaadbeurten. Controleer vervolgens het continuvermogen, de aansluitingen, het vervoer en de totale kosten. Laat vóór het bestellen alle ontbrekende gegevens bevestigen die bepalend zijn voor uw gebruik.
Welk draagbaar energiestation past bij welk gebruik?
Wat is de beste draagbare energiecentrale voor uw gebruik?
De beste energiecentrale hangt af van de apparaten die u wilt voeden, de gewenste gebruiksduur en het gewicht dat u kunt dragen. Na analyse van de specificaties verdient de DaranEner Q200 uw aandacht vanwege de USB-uitgangen en het gewicht van 1,65 kg. De EZA Power-E 500 biedt 518 Wh en 500 W continu vermogen voor geschikte apparatuur. Om een goedkope draagbare energiecentrale te vinden, vergelijkt u eerst de functies die u nodig hebt en vervolgens de prijs.
Wat is de beste draagbare energiecentrale voor thuis?
Kies voor thuis een energiecentrale die uw belangrijkste apparaten gedurende de gewenste tijd van stroom kan voorzien. De EcoFlow DELTA Pro 3 heeft een opgegeven capaciteit van 4 096 Wh en een uitgangsvermogen van 4 000 W, tegenover 2 048 Wh en 2 400 W continu vermogen voor de Anker SOLIX C2000 Gen 2. Met deze specificaties kunt u een eerste selectie maken, maar ze garanderen de verwachte gebruiksduur niet. Enkele apparaten rechtstreeks van stroom voorzien verschilt van noodstroom voor een woning, waarvoor een geschikte installatie nodig is.
Hoe kiest u een draagbare energiecentrale?
Kies uw draagbare energiecentrale door capaciteit, continu vermogen en aansluitmogelijkheden af te stemmen op uw werkelijke behoeften. Noteer het verbruik van uw apparaten, hoelang u ze gebruikt en welke apparaten tegelijk zullen werken. Controleer vervolgens de oplaadmogelijkheden ter plaatse en het aanvaardbare gewicht. Bepaal tot slot het totale budget, inclusief accessoires. Een hoog maximaal vermogen alleen toont niet aan dat de energiecentrale geschikt is voor uw apparatuur.
Welke draagbare energiecentrale kiest u van Jackery of EcoFlow?
Op basis van de beschikbare gegevens kunnen we geen voorkeur uitspreken voor Jackery of EcoFlow, omdat onze selectie geen gedetailleerde productfiche van een Jackery-model bevat. Bij EcoFlow heeft de RIVER 2 Pro een opgegeven capaciteit van 768 Wh en een gewicht van 7,8 kg. Let op: de 1 600 W wordt vermeld als maximaal vermogen, terwijl het continue vermogen niet duidelijk is vastgelegd in de documentatie. Vergelijk specifieke modellen op capaciteit, continu vermogen, oplaadmogelijkheden en garantie.
Wat is het verschil tussen W en Wh?
W drukt vermogen uit, terwijl Wh een hoeveelheid energie meet. Het continue vermogen in W helpt u na te gaan of een energiecentrale uw apparaten tegelijk kan laten werken. Met de capaciteit in Wh kunt u schatten hoelang ze stroom kan leveren. Zo heeft de EZA Power-E 500 een opgegeven continu vermogen van 500 W en een capaciteit van 518 Wh. Het piekvermogen van 1 000 W gedurende 3 seconden is geen vermogen dat langdurig beschikbaar is.
Hoe schat u de gebruiksduur van een draagbare energiecentrale?
Deel de bruikbare energie in Wh door het totale gemiddelde verbruik in W om de gebruiksduur in uren te schatten. De opgegeven capaciteit is niet volledig beschikbaar voor de apparaten, onder meer door omzettingsverliezen en het eigen verbruik van de energiecentrale. Zonder meting van de bruikbare energie blijft de berekening theoretisch. Gebruik voor een apparaat dat met tussenpozen werkt het gemiddelde verbruik over de beoogde periode, in plaats van alleen het vermogen tijdens de werking.
Kan een draagbare energiecentrale een koelkast van stroom voorzien?
Ja, mits de uitgang geschikt is voor de koelkast en zowel het vermogen tijdens de werking als het opstartvermogen aankan. Controleer het piekvermogen en hoelang dit geleverd mag worden, en vervolgens het energieverbruik van de koelkast om de gebruiksduur te schatten. De vermelding ‘geschikt voor koelkasten’ garandeert niet dat een volledige nacht haalbaar is. Met de verstrekte gegevens kunnen we geen specifieke gebruiksduur voor een bepaalde koelkast beloven.
Hoe weet u of een zonnepaneel geschikt is voor uw energiecentrale?
Controleer of de elektrische specificaties van het paneel en de aansluiting voldoen aan de grenswaarden van de zonne-ingang van de energiecentrale. De DaranEner Q200 vermeldt een ingang van 12 tot 30 V gelijkstroom, beperkt tot 60 W. Controleer ook de toegestane stroomsterkte en de openklemspanning van het paneel onder de verwachte omstandigheden. Een passende stekker bewijst niet dat de elektrische specificaties overeenkomen. Controleer tot slot of de benodigde kabels en adapters zijn inbegrepen.
